מאמרים

טיפולים אסתטיים – תקציר

טיפולים אסתטיים – תקציר

חלק בלתי נפרד מעולם היופי והטיפוח בימינו הוא הטיפולים האסתטיים. מדובר בטיפוליים רפואיים או בעלי אופי רפואי, המבוצעים על ידי צוות רפואי, (רובם על ידי רופאים), במטרה לשפר את המראה החיצוני, להצעירו ולהפכו לזוהר ולנעים יותר. תחום הטיפולים האסתטיים הוא נרחב ביותר, אך נביא כאן כמה דוגמאות לסוגים עיקריים של טיפולים:

1. טיפולי הסרת שיער. מלבד הסרת שיער בשיטות הישנות או הקונבנציונליות, אפשר היום גם להסיר שיער לצמיתות במכוני אסתטיקה באמצעים חדשניים ומתקדמים, כמו הסרת שיער בלייזר או באמצעות טכנולוגיות של הבזקי אור. טיפולי הסרת השיער לצמיתות אינם זולים, אולם בטווח הארוך הם על פי רוב משתלמים, מכיוון שהם חוסכים שנים של עיסוק והוצאה כלכלית הכרוכים בטיפולי הסרת שיער לטווח קצר.

2. מילוי והעלמת קמטים. מילוי קמטים, כמו גם עיבוי שפתיים, הוא טיפול שכולל הזרקת חומרים שונים כגון קולגן או ג'ל קריסטלי לקמטים וחריצים קטנטנים בעור הפנים לשם הענקת נפח והחלקה של הקמטים. שיטה נוספת להעלמת קמטים היא הזרקת חומר משתק, כמו בוטוקס, לשרירים מסוימים. טיפולים אלה נחשבים יעילים והם פופולאריים מאוד בקרב כוכבי בידור, אולם יש לחזור עליהם מדי תקופה קצובה, אם רוצים לשמר את המראה החלק והצעיר.

המשך מאמר